Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı

0
3967

2015 Aralık ayında Clash of Clans oyunu tarihinin en büyük güncellemesini aldı. Bu güncellemeyle birlikte Köy Binası 11.seviyeye kavuştu ve Köy Binası 11’in en güçlü savunma birimi Taktik Avcı Uçağı Ağır silahı oyuna eklendi. Taktik  Avcı Uçağı Ağır Silahının menzili köyün tamamını kaplar ancak kör noktası vardır, çok yakınındaki birliklere saldırı yapamaz. Düşman birliklerinin büyük çoğunluğu saldırıya geçmeden etkinleştirilmez. Saldırı şekli: üç sefer peş peşe havaya top atılır ve yerde hedeflediği bir noktaya üç atış meteor gibi düşer. Alan hasarı özelliğiyle o bölgedeki birlikler telef olur.

Taktik Avcı Uçağı Özellikleri

 • 11.Seviye Köy Binasının en etkili savunma birimidir.
 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı iki seviyeye sahiptir ve birinci seviye de bile gerçekten çok etkilidir.
 • Köy binası 11.seviyede açılır ve 8 milyon altınla 10 günde köyünüze inşa edebilirsiniz.
 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı, düşman birlikleri köyünüze saldırırken hemen aktif olmaz, birliklerinin büyük bir kısmı saldırıya geçtikten sonra aktif olur.
 • Saldırı şekli; gökyüzüne üç top fırlatır ve yere meteor düşüyormuş gibi gözükür. Aynı noktaya üç kez atış yapar.
 • Favori hedefleri arasında Golem bulunur. Golem‘e üç kat fazla hasar verme özelliğine sahiptir yani Golem kıyıcı da diyebiliriz.
 • Alan hasarı özelliği vardır yani aynı anda birden fazla birliğe hasar verir.
 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahının saldırı menzili çok geniştir, köyün bütününü kaplar ancak çok yakınındaki birimlere saldırı yapamaz. Yani kör noktası mevcuttur.
 • Kara ve havadaki birliklere saldırı yapabilir.
 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı çalıştıktan sonra X-Yayı ve Cehennem Kulesi gibi dolum yapmak gereklidir.

Taktik Avcı Uçağı Seviye Görünümleri

Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahının iki seviyesi mevcuttur ve ikinci seviyede önündeki demir zincir altın zincire dönüşmüştür. Saldırı yaparken düşman köyündeki görünümünden kaçıncı seviyede olduğunu anlayabiliriz. Seviye görünümlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

taktik-avci-ucagi-agir-silahi-seviye-1taktik-avci-ucagi-agir-silahi-seviye-2
Seviye 1Seviye 2

Savunma Taktiği

 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı savunma birimini köyünüzün tam ortasına yakın, güvenli bir yere yerleştirmeniz yararınıza olacaktır.
 • Cehennem Kulelerinin bir miktar uzağına yerleştirmek gerekir. Çünkü Dondurma Büyüsü uygulanırsa Cehennem kulesiyle birlikte dondurulabilir. İkisinin aynı anda dondurulmasından kaçınmak gerekir.
 • Taktik Avcı Uçağı iksirle çalışır. Köyünüze yapılan her baskında yüklü olan iksir kullanılır ve zamanla iksir seviyesi düşer, bir süre sonra da iksir biter. Taktik Avcı Uçağındaki iksir seviyesini kontrol edin ve tamamen boşalmadan önce iksir yüklemesini gerçekleştirin. Unutmayın! iksir tamamen biterse Taktik Avcı Uçağı çalışmayacaktır.

Saldırma Taktiği

 • 11.Seviye Köy Binasına saldırı yaparken mutlaka Golemleri geniş bir alana yayarak saldırmak gerekir çünkü Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahının alan tesiri vardır. Golemlerle aynı noktadan saldırı yaparsanız aynı noktaya büyük hasar vereceğinden aynı bölgede bulunan Golem zayi olacaktır.
 • Saldırıları Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahına yakın bir bölgeden yaparak öncelikli olarak bu savunma birimini yok edin.
 • Eğer bu savunma birimine yakın bir yerden saldırı yapmıyorsak Köy Binasını yok edebileceğiniz bir bölgeden saldırmak mantıklı olacaktır.
 • Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı, saldırı yaparken elinizdeki birliklerin büyük çoğunluğu kullanılmadan aktif olmadığı için birliklerinizin bir kısmıyla önem arz eden bölgeleri temizleyip Hasar yüzdenizi artırabilirsiniz.
 • Okçu Kraliçe seviyeniz 20. Seviye ve daha üzerindeyse arkasına dört Şifacı alarak Cehennem Kulesi ve X-yaylarının uzak olduğu bir bölgeden saldırı yapabilirsiniz. Bu saldırıya Kraliçe Yürüyüşü denmektedir. Kraliçe Yürüyüşü ile Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahı yakın bir bölgedeyse yok etme şansınız olabilir.

Gelişim Maliyeti ve Süresi

Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahının seviyelerini geliştirmek için aşağıdaki tablodan gelişim maliyet ve sürelerini inceleyebilirsiniz. Maliyet sütununda seviyenin kaç altınla geliştirileceği, İnşaat süresi sütununda ise ne kadar sürede inşaatın tamamlanacağını göstermektedir. Köy Binası seviyesi ise o seviyeye yükseltebilmek için olması gereken köy binası seviyesini gösterir. Taktik Avcı Uçağı Ağır Silahını köyünüze inşa edebilmek ve yükseltebilmek için en az 11.seviye Köy Binasına sahip olmanız gerekmektedir.

SeviyeVuruş başına hasarSaniye başına hasarŞok Dalgası hasarıİsabet PuanıYükseltme MaliyetiYükseltme SüresiDoldurma MaliyetiDeneyim PuanıKöy Binası Seviyesi
taktik-avci-ucagi-agir-silahi-seviye-1 Seviye125075154,0008,000,000 para10 gün35,000 İksir929 dpKöy binası seviye 11 Seviye11
taktik-avci-ucagi-agir-silahi-seviye-2 Seviye230090204,40010,000,000 para14 gün40,000 İksir1,099 dpKöy binası seviye 11 Seviye11
PAYLAŞ
2014 yılından itibaren Clash of Clans oyuncusuyum. Oyun ile ilgili en güncel haberleri, taktik, strateji ve tecrübelerimi sizlere aktarmaya çalışıyorum. Klanımıza bekleriz. EMEKÇİLERR

CEVAP VER