Bomba Kulesi

0
8151

Bomba Kulesi, Ekim 2016 güncellemesiyle Clash of Clans oyununa aynı firmanın Clash Royale oyunundan aktarıldığı görülmektedir. Bomba Kulesinin tepesinde bir iskelet bulunur ve bu iskelet kulenin menziline giren düşman birliklerine top fırlatarak alan hasarı verir. Yıkıldıktan kısa bir süre sonra da dev bomba gibi patlar ve etrafındaki birlikleri yok eder. Özellikle toplu halde savaşan yakın dövüş birlik (Dev, Madenci gibi) saldırılarında bomba kulesinin yıkılması bu birliklere yıkıcı etki bırakabilir. Seviyesini yükselterek hem hasar verme düzeyini hem de imha edildikten sonraki hasar verme düzeyini arttırabilirsiniz. Köy binası 8.seviyede bir adet kurulabilen bu savunma birimi Köy binası 10.seviye ve üstünde ise iki adet inşa edilebilir. İki bomba kulesini yakın bir bölgeye konumlandırmak hasar miktarını iki katına çıkaracaktır.

Bomba Kulesi Seviye Görünümleri

Bomba kulesi seviyeleri geliştikçe görünümleri değişir ve son seviyede tabanı altın kaplamalı bir görünüme kavuşur. Seviye görünümlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

bomba kulesi seviye 1bomba kulesi seviye 2bomba kulesi seviye 3bomba kulesi seviye 4bomba kulesi seviye 5
Seviye 1Seviye 2Seviye 3Seviye 4Seviye 5

Bomba Kulesi Özellikleri

 • Köyünüzü kara saldırılarına karşı korur.
 • 6 karo yarıçaplı atış menziliyle en düşük menzile sahip savunma birimidir.
 • Alan hasarı özelliği vardır.
 • Köy binası 8.seviyeden itibaren kurulabilir.
 • Büyücü kulesine benzer özelliğe sahip olan bomba kulesi kara birliklerine bomba atarak alan hasarı verir. Büyücü kulesinden farkı ise hava birliklerine saldırı yapamaması.
 • Bomba kulesi yıkıldığında çöker ve kısa bir süre sonra dev bomba gibi patlayarak çevresine alan hasarı verir.
 • Yıkıldıktan sonra seviyesine göre 150 ila 300 arasında hasar verir. 5.seviyede Dev Bomba tuzağından daha fazla hasar miktarına sahip olması bu savunma birimini ayrıcalıklı kılar (Dev bomba son seviyede 250 hasar puanına sahiptir).
 • Vuruş başına hasarı çok yüksek olmasa bile alanla hasar verdiği için oldukça etkilidir. Ayrıca yıkıldıklarında dev bomba gibi patladığından bu savunma birimi kara birlikleri için gerçekten caydırıcı olacaktır.
 • Bu savunma birimini bir an önce en yüksek seviyeye yükseltmek köy savunmanız için oldukça önemlidir.

Savunma Taktiği

 • Bu savunma birimini bir dev bombaymış gibi kritik bölgelere yerleştirin.
 • Tek dezavantajı hava birimlerine saldırı yapamamasıdır. Hava savunmasının yakınına konumlandırarak hava saldırılarına karşı koruyun. Böylece birbirlerinin zayıf noktalarını kapatacaktır.
 • Büyücü Kulesinin yakınını konumlandırmakta işe yarar. Büyücü kulesiyle birlikte iki savunma birimi alanla hasar verecek eğer ki bomba kulesi yıkılırsa dev bomba etkisi yaparak patlayacak ve o bölgedeki birlikleri imha edecektir.
 • İki bomba kulesini aynı hatta konumlandırmakta işinize yarayabilir. O bölgeden geçen kara birliklerine karşı etkili savunma yapar ve dev bomba etkisiyle de birliklerin geçişine izin vermez.

Saldırma Taktiği

 • Hava saldırılarına karşı savunmasız olan bu savunma birimi tüm hava saldırı stratejilerinizi etkilemeyecektir.
 • Bomba kulesi yıkıldığında vereceği hasardan kurtulabilmek için iyileştirme büyüsü kullanmanız önerilir.
 • Madenci ve Yaban Domuzu Binicisi sürüsü saldırılarında bomba kulesi yıkılırsa tabanına alanla hasar bırakacaktır. Bu hasardan kaçınabilmek için bomba kulelerinin bulunduğu noktayı belirleyin ve birlikler o bölgeye geldiklerinde iyileştirme büyüsünü uygulayın.
 • Son dönemde Madenci saldırılarını sıklıkla görüyoruz ancak dev bomba tuzağı ve oyuna yeni eklenen bomba kulesi gibi caydırıcı unsurlar madencinin etkisini kısıtlayacak gibi gözüküyor.
 • Atıcı askeri uzaktan vuruşlarla birimleri imha eder. Bu savunma birimi yıkıldığında oluşacak hasardan Atıcılar büyük oranda kurtulacaktır. Atıcı sürüsü saldırıları tekrar favori birlik olacak gibi görünüyor.

Gelişim Maliyeti ve Süresi

Aşağıdaki tabloda Bomba kulesi seviyeleri ve bu seviyelere ait yükseltme maliyeti ve süresi gibi bilgiler yer almaktadır. Yükseltmek istediğiniz seviyeye ait bilgileri tablodan inceleyebilirsiniz.

SeviyeSaniye Başına HasarVuruş Başına HasarYıkıldığında Verdiği HasarHasar PuanıYükseltme MaliyetiYükseltme SüresiDeneyim PuanıGereken Köy Binası Seviyesi
bomba kulesi seviye 1 Seviye 12426.41506502,000,000 para4 gün587 dpkoy-binasi-seviye8 Seviye 8
bomba kulesi seviye 2 Seviye 22830.81807003,500,000 para6 gün720 dpkoy-binasi-seviye8 Seviye 8
bomba kulesi seviye 3 Seviye 33235.22207505,000,000 para8 gün831 dpkoy-binasi-seviye9 Seviye 9
bomba kulesi seviye 4 Seviye 440442608507,000,000 para10 gün929 dpkoy-binasi-seviye10 Seviye 10
bomba kulesi seviye 5 Seviye 54448.43001,0009,000,000 para14 gün1,099 dpKöy binası seviye 11 Seviye11

PAYLAŞ
2014 yılından itibaren Clash of Clans oyuncusuyum. Oyun ile ilgili en güncel haberleri, taktik, strateji ve tecrübelerimi sizlere aktarmaya çalışıyorum. Klanımıza bekleriz. EMEKÇİLERR

CEVAP VER